Profesyonel Fotoğrafçı | Nafiz Emre Konuralp

Profesyonel fotoğrafçı Nafiz Emre Konuralp

Merhaba;

Ziyaret ettiğiniz bu web sitesi profesyonel fotoğrafçı ve video sanatçısı olarak yaptığım çalışmaları yayınladığım kişisel sitemdir. Site içerisinde çeşitli alanlarda kategorilenmiş portfolyoların yanı sıra blog yazılarımı yayınladığım bir “blog” bölümü, verdiğim fotoğrafçılık eğitimleri ile ilgili bir “eğitim” bölümü ve gezip gördüğüm yerler ile ilgili tecrübelerimi ve düşüncelerimi paylaştığım bir “Nafiz ‘in Gezi Yazıları” adlı bir bölüm bulacaksınız.

Blog bölümünde daha çok fotoğraf ve video alanı ile ilgili yazılara yer veriyorum. Genellikle yaptığımız çekimler ile ilgili detaylar ve başımızdan geçenler, ekipman tanıtımları, katıldığım etkinlikler ile ilgili yazıları bu bölümde yayınlıyorum. Ancak zaman zaman konu dışına çıktığımda oluyor. “Gezi” bölümünde ise gezip gördüğüm yerler ile ilgili tecrübelerimi paylaştığım ve önerilerde bulunduğum yazıları vakit buldukça yayınlıyorum.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Yaptığım Alanlar

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafçısıYaz dönemlerinde yoğun olarak ve diğer dönemlerde vakit bulduğum zamanlarda düğün fotoğrafçısı olarak çalışmalar yapıyorum. Daha çok doğal ve yaratıcı düğün fotoğrafları çekmeyi seviyorum. Profesyonel düğün fotoğrafçısı olarak yaptığım çekimleri düğün hikayesi, düğün belgeseli, özel düğün fotoğrafı çekimi şeklinde adlandırmak mümkün. Çiftler doğru fotoğrafçıyı ararken genel olarak en iyi düğün fotoğrafçıları şeklinde arama yapıyorlar ve web siteme ulaşıyorlar. Düğün fotoğrafı çekimlerini yapmak için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Muğla, Antalya, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Bolu, Sakarya, Kocaeli, Düzce gibi iller öncelikli olmak üzere tüm illerimize  gidiyoruz.

Otel Tanıtım Fotoğrafçısı

Otel tanıtım fotoğrafçısıOteller için tanıtım alanındaki en önemli konulardan biri fotoğraftır çekimleri yapacak iyi bir fotoğrafçı bulmaktır. İyi bir tanıtım projesi için en iyi fotoğrafçılar ile çalışmak gerekir. İyi bir otel tanıtım fotoğrafçısı ile çalışmak, büyük masraflar ve emekler ile inşa edilmiş tesisinizin başarısı için çok önemlidir. Otel tanıtım fotoğrafları çekimi konusunda iyi, tecrübeli, profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmak önemlidir. Otel tanıtımı için fotoğraf çekimi yapacak fotoğrafçının iç ve dış mimari fotoğraf çekimi, mekan fotoğrafçılığı, doğa fotoğrafçılığı, ürün fotoğrafçılığı ve model fotoğrafçılığı konularında tecrübeli olması gerekir.

Düğün Fotoğrafı Galerisini İnceleyin

Otel Tanıtımı Galerisini İnceleyin

Etkinlik ve Organizasyon Fotoğrafçısı

Etkinlik ve Organizasyon FotoğrafçısıKonser, party, davet, balo, açılış, toplantı, sunum, eğitim programı ve benzeri her türlü organizasyon yapıldıktan sonra geride etkinliğin arşivini oluşturacak fotoğraflara ihtiyaç duyulur. Bu fotoğraflar sonraki organizasyonların tanıtımı amacı ile kullanılabileceği gibi katılımcıların anılarını taze tutmak amacı ile de değerlendirilebilir. Çoğu zaman hızlı bir şekilde gerçekleşen ve her anının özenle kaydedilmesi gereken bu etkinliklerde profesyonel fotoğrafçı ile çalışmak gerekir. Gerçekleştirdiğiniz etkinliklerde organizasyon fotoğrafçısı olarak yer alarak etkinliğin tüm detaylarını yaratıcı teknikler kullanarak fotoğraflıyoruz. Başta İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Muğla ve Eskişehir olmak üzere Türkiye ‘nin büyük bir kısmında etkinlik fotoğrafı çekimi gerçekleştirebiliyoruz.

Mekan Reklam Tanıtım Fotoğrafçısı

Mekan reklam tanıtım fotoğrafçısıOtel, konut projesi, şirket binası, fabrika, restoran, gece kulübü, bar, pub, cafe, mağaza ve her türlü tesisin tanıtılması ve reklamının yapılması amacıyla tanıtım ve reklam fotoğrafları çekiyoruz. Mimari fotoğraf çekiminin gerekli olduğu durumlarda da özel ekipmanlar kullanarak mimari fotoğraf çekimleri gerçekleştiriyoruz. Mekan fotoğrafçısı arayışında olan kişiler bize ulaşıyor ve şartlar uygun olursa İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Muğla, Antalya, Çanakkale, Balıkesir, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Düzce, Bolu gibi illerde mimari ve mekan fotoğrafı çekimi yapabiliyoruz.

Etkinlik Fotoğrafı Galerisini İnceleyin

Mekan Tanıtımı Fotoğrafı Galerisini İnceleyin

inşaat, Bina, Konut Projesi Fotoğraf Çekimi

İnşaat, bina, konut fotoğraf çekimiİnşaat firmaları için fotoğraf çekimleri çok önemlidir. Bir inşaat projesinde yer alan daireler ve dükkanların pazarlanması için profesyonel imkanlar ile çekilmiş iç mekan ve dış cephe fotoğraflarına ihtiyaç duyulur. Ayrıca tamalanan projelerin profesyonel fotoğraflar ile arşivlenmesi önemlidir. Müşteriler bir inşaat firması hakkında izlenim sahibi olmak için önceki projelerin fotoğraflarını incelemek isterler. Firmanın yaptırdığı inşaat, bina, daire fotoğrafı çekimleri ne kadar iyi olursa müşterilerin gözündeki imajı da o oranda kuvvetli olacaktır.

Gayrimenkul ve Emlak Fotoğrafı Çekimi

emlak ve gayrimenkul fotograf cekimiSatılmak yada kiraya verilmek istenen Gayrimenkul ve her türlü emlak için en kolay ve verimli pazarlama yöntemi emlak ilan sitelerini kullanmaktır. Sahibinden.com, Hürriyet Emlak gibi sitelerde açılan ilanlar potansiyel müşterilere doğrudan ulaşmak için en iyi yoldur. Ancak yüzlerce ilana bakan bir potansiyel müşterinin emlak yada gayrimenkulünüz hakkında daha detaylı bilgi almak istemesini yada görmek istemesini sağlamak profesyonel emlak ve gayrimenkul fotoğraf çekimi yaptırmaktan geçer. Emlak ve gayrimenkul tanıtım fotoğrafları çekimi için özel mimari çekim teknikleri ve özelleştirilmiş yüksek kaliteli ekipmanlar kullanılır.

İnşaat, Bina, Konut Fotoğrafı Galerisini İnceleyin

Gayrimenkul, Emlak Fotoğrafı Galerisini İnceleyin

Ürün Tanıtım ve Reklam Fotoğraf Çekimi

Ürünlerin çeşitli ortamlarda pazarlanması için ürün fotoğraflarına ihtiyaç duyulur. Profesyonel ürün fotoğrafı çekimi yaptırmak ise müşterilerinizin ürününüze olan ilgisi arttırmak için etkili bir yoldur. Ürününüz ne kadar işlevsel ve kullanışlı olursa olsun bunu sadece metinler ile anlatmak mümkün değildir. Bu nedenle ürün fotoğrafı çekimi yaptırmak satış potansiyelinizi arttırmak için çok önemlidir. Ürün fotoğrafı çekimleri için stüdyo ortamında profesyonel ışık sistemleri ve yüksek kaliteli lensler kullanıyoruz ve kusursuz keskinlikte ürünü öne çıkartan fotoğraflar çekiyoruz.

Moda & Defile Fotoğraf Çekimi

Stüdyo ortamında yada belirlenen dış ve iç mekanlarda önceden oluşturulan konsept ve proje dahilinde moda fotoğrafı çekimleri yapıyoruz. En iyi moda fotoğrafçıları şeklinde araştırma yapan kişilerde genellikle için bizimle internet üzerinden iletişime geçiyorlar. Defile fotoğrafı çekimleri de bu alan içerisinde değerlendirilebiliyor. Öncelikli olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir gibi illerde ve Muğla, Antalya, Çanakkale, Balıkesir, Bolu, Düzce, Kocaeli, Kütahya, Sakarya gibi illerde moda, model ve defile çekimi alanında çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Headshot Fotoğraf Çekimi

Headshot kavramı hepimizin bildiği vesikalık fotoğraf çekiminin daha profesyonel imkanlarla ve daha uzun zaman harcanarak onlarca tekrar ile ve duruma göre kıyafet değişikliği de yapılarak gerçekleştirilmesidir. İhtiyaç duyduğunuz mecralarda sizi en iyi şekilde temsil edecek doğal, içten ve samimi bir bakışınızın yakalandığı headshot fotoğraf çekimi yapılırken normal bir vesikalık çekimin ile kıyaslanamayacak kadar fazla zaman ve emek harcanır, iyi ışık sistemleri kullanılarak yüzlerce fotoğraf çekilir.

Kişiye Özel ve Porte Fotoğraf Çekimi

Çekim yaptırmak isteyen kişinin ihtiyacı ve öncelikleri doğrultusunda planlayarak stüdyo yada dış-iç mekanlarda yapılan çekimlere kişiye özel fotoğraf çekimi adını veriyoruz. Genellikle en iyi portre fotoğrafçıları şeklinde arama yapanlar web sitemizi ziyaret ediyor ve bize ulaşıyor. Öncelikle bu fotoğraflara neden ihtiyaç duyduğunuzu konuşuyor ve bu ihtiyaca göre çekim mekanlarına karar verip bir plan oluşturuyoruz. Cast fotoğrafı çekimleri ve özel portre çekimleri de bu alan içerisinde değerlendirilebiliyor. Çekim programımızın uygun olması halinde İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İzmir ‘de kişiye özel çekimler yapabiliyoruz.

Kişiye Özel ve Porte Fotoğraf Çekimi

Çekim yaptırmak isteyen kişinin ihtiyacı ve öncelikleri doğrultusunda planlayarak stüdyo yada dış-iç mekanlarda yapılan çekimlere kişiye özel fotoğraf çekimi adını veriyoruz. Genellikle en iyi portre fotoğrafçıları şeklinde arama yapanlar web sitemizi ziyaret ediyor ve bize ulaşıyor. Öncelikle bu fotoğraflara neden ihtiyaç duyduğunuzu konuşuyor ve bu ihtiyaca göre çekim mekanlarına karar verip bir plan oluşturuyoruz. Cast fotoğrafı çekimleri ve özel portre çekimleri de bu alan içerisinde değerlendirilebiliyor. Çekim programımızın uygun olması halinde İstanbul, Ankara, Eskişehir, Bursa ve İzmir ‘de kişiye özel çekimler yapabiliyoruz.

Aile ve Özel Gün Fotoğraf Çekimi

Hatıra olarak saklamak amacı ile çekirdek yada geniş ailenizin belirlenen konsept dahilinde fotoğraflarını çekebiliriz. Ayrıca aileniz için önemli olan özel günlerinizin fotoğraflanması amacı ile de birlikte çalışabiliriz. Doğal ortamlada ve poz vermekten ziyade doğal halinizin fotoğraflandığı çalışmalar ile alınan sonuçlar daha tatmin edici olabiliyor.  Aile ve özel gün çekimleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Muğla, Antalya, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, Bolu, Kütahya, Sakarya, Düzce gibi illerde yapılabiliyor.

Kısa Film ve Viral Reklam Çekimi

Tanıtımının yapılması planlanan marka, ürün yada mekanın bir senaryo içerisinde ele alınarak doğrudan değil daha etkili bir yol olan dolaylı yoldan izleyici karşısına çıkartılmasıdır. Kısa film ve viral reklam çekimleri izleyicilerin markanıza, mekanınıza yada ürününüze olan sempatisini arttırma, dolaylı yoldan tanıtma prensibine dayanır. Kısa film çekimi yaptırmak yada viral reklam çekimi için proje oluşturmak için markanızın, ürününüzün, mekanınızın detayları ile birlikte bize ulaşabilirsiniz.

Düğün Klibi ve Save The Date

Düğün günündeki her detaya ve doğallığa önem verenler için yaratıcı çekim ve kurgu teknikleri ile hazırladığımız düğün klibi çekimlerinin yanı sıra ülkemizde son dönemde yaygınlaşmaya başlayan ve görsel bir düğün davetiyesi olarak tanımlayabileceğimiz, düğün başlangıcından önce mekanda yayınlamak içinde tercih edilen save the date çekimleri gerçekleştiriyoruz. Düğün gününüzün tüm detaylarını içeren bir düğün klibi ve save the date video çekimi için bize ulaşabilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekimi

Markalar, ürünler, mekanlar, tesisler, etkinlikler için yaratıcı çekim ve kurgu teknikleri kullanarak tanıtım filmi çekimi yapıyoruz. Müzik ve sesli anlatımlar ile desteklenen profesyonel tanıtım filmi çekimleri izleyici üzerinde yarattığı gerçeklik hissi nedeniyle fotoğrafa oranla potansiyel müşterileriniz üzerinde daha güçlü ve kalıcı etkiler bırakır. Video görüntülerinin manipülasyona izin vermiyor oluşu müşterilere profesyonel tanıtım filmi çekimi yaptıran işletmelerin kendilerine güvendikleri ve videoda göründüğü gibi oldukları izlenimi oluşturmaktadır.

Belgesel Çekimi

Hayat hikayesi, başarı öyküsü, değişim ve gelişim başlıkları altında hazırlanan belgesel projeleri ile kişilerin, firmaların yada şehirlerin arşivlerden yola çıkarak röportajlar ile zenginleştirilen belgesellerini hazırlıyoruz. Belgesel çekimi yaptırmak gerçekçiliğin ve belgelerin ön planda olduğu, duygusal açıdan etkileyici sonuçlar alınmasını sağladığı için tercih edilebilecek bir görsel çalışmadır. Belgesel çekimi yapan ajanslar projenin büyüklüğüne göre bir ekip oluşturmalıdır. Belgesel projelerinin geniş kapsamlı oluşu görev paylaşımını gerektirmektedir.

Etkinlik ve Organizasyon Videosu Çekimi

Organizasyon ve etkinlikleriniz kendi dinamikleri içerisinde ilerler ve her an çok önemlidir. Etkinliğin yada organizasyonun fotoğraflar ile belgelenmesi arşiv için elbette önemlidir. Ancak video görüntüleri çok daha fazla şey anlatır ve atmosferi daha iyi yansıtır. Bu nedenle etkinlik ve organizasyon video çekimi yaptırmak çok daha etkili bir aktarım yoludur. Profesyonel ve yaratıcı teknikler ile çekilen ve özenle kurgulanan bir etkinlik videosu çekimi yaptırmak hem gelecek etkinlikler için iyi bir referans olacak hem de etkinlik katılımcıları için güzel bir anı oluşturacaktır.