Eskişehir ‘de Kişiye Özel Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Home/BLOG - Nafiz Emre Konuralp/Fotoğraf ve Video/Fotoğraf Çekimlerinden/Eskişehir ‘de Kişiye Özel Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Eskişehir ‘de Kişiye Özel Profesyonel Fotoğraf Çekimi

Kişiye özel çekim olarak adlandırdığımız fotoğraf çekimleri kendini görsel anlamda ifade etmek isteyen insanların başvurdukları çekim tarzlarıdır. Herhangi bir modellik geçmişi olmayan ancak çeşitli sebeplerle profesyonelce çekilmiş fotoğraflara sahip olmak isteyen kişiler kişiye özel çekim yaptırabilirler.

Kişiye özel çekim yaptırmak isteyen kişilere örnekler

Sahne sanatçıları, sporcular, oyuncular, akademisyenler, doktorlar, iş adamları ve yöneticiler vb. kişiler kariyerleri gereği profesyonelce çekilmiş fotoğraflara ihtiyaç duyabilirler. Kendilerini her türlü basılı ve dijital mecrada temsil edebilecek kalitede fotoğraflara ihtiyaç duyabilecek bu kişiler yaptıracakları kişiye özel çekimler ile bu amaçlarına ulaşabilirler. Bunun haricinde cast ajanslarına, güzellik yarışmalarına başvurmak isteyen kişilerde profesyonel imkanlar ile çekilmiş kaliteli fotoğraflara ihtiyaç duyarlar. Daha kişisel amaçlar için; örnek olarak sadece internet ortamındaki sosyal profillerinde kendini temsil edecek kaliteli fotoğraflara sahip olmak isteyen kişilerde kişiye özel çekimler yaptırmak isteyebilirler.

Kişiye Özel Çekim Yapılabilecek Mekanlar

Kişiye özel çekimler, dış mekan dediğimiz açık alanlarda yapılabileceği iç mekanlarda yada stüdyo ortamında yapılabilir. Fotoğraf çektirmek isteyen kişinin ihtiyaçlarına göre çekimin nerede yapılacağı önceden belirlenebilir. Eğer stüdyo harici ortamlar belirlenecek ise ihtiyaca göre birden çok mekanda çekim yapılabilir. Stüdyo ortamı daha çok cast ajanslarına başvuracak yada güzellik yarışmalarına katılacaklar için tercih edilebilir. Daha kişisel amaçlara yönelik çekimler için tercihe göre stüdyo ortamı kullanılabilir.

Aşağıdaki örnek fotoğrafları inceleyerek kişiye özel çekimler hakkında fikir sahibi olabilir, daha detaylı bilgi ve daha fazla örnek fotoğraf için menüdeki “Fotoğraf” başlığı altında “Özel Çekim” bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Çekimler hakkında daha detaylı bilgi almak için bana “iletişim” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Özel Çekim Örnekleri (Dış Mekan)

Özel Çekim Örnekleri (Stüdyo)