Gözler Anlatır Adlı Projem İle Efsad ‘ın Konuğu Oluyorum

Home/BLOG - Nafiz Emre Konuralp, Etkinlikler, Fotoğraf ve Video/Gözler Anlatır Adlı Projem İle Efsad ‘ın Konuğu Oluyorum

Gözler Anlatır Adlı Projem İle Efsad ‘ın Konuğu Oluyorum

Eskişehir Fotoğraf Sanatı Derneği ‘nin her cuma akşamı Özdilek Sanat Merkezi ‘nde düzenlediği fotoğraf etkinliklerine bu hafta, “Gözler Anlatır” ismini verdiğim ve yakın çekim göz fotoğraflarından oluşan projem ile konuk oluyorum. Etkinlikte ayrıca proje haricinde çektiğim diğer fotoğrafladan oluşan karma bir gösteriye de yer vereceğim.

Makro göz bebeği fotoğrafları

“Gözler Anlatır” projesi, uzun süredir gözlerde aradığım anlamı somutlaştırmak amacıyla başladığım bir çalışma. Hepimizin yaşadığı farklı hayatlar var ve yaşadıklarımızı vücüdümuzda görünür yada görünmez izler bırakıyor. Bu yaşanmışlıkların en çok gözlerimize işlendiğini ve oradan okunabileceğine inanıyorum. Bu projeye, farklı yaşlardan ve mesleklerden insanların gözlerinin yakın plan çekimlerini yaparak, yakaladığım görüntüler üzerinden bu kişilerin hayatları hakkında bir sonuca varıp varamayacağım görmek amacıyla başladım.

Makro yakın çekim göz fotoğrafları

“Gözler Anlatır” projesinin gösterisinde, gözlerini  fotoğrafladığım insanların cinsiyet,meslek ve yaş bilgilerini de izleyenler ile paylaşacağım. İnsan bedenini bir bütün olarak düşündüğümüzde, insanın sadece gözünü fotoğraflamak açık bir kompozisyona sahip fotoğraf çekmek anlamına geliyor. Ben kurduğum bu açık kompozisyona kişilerin meslek, cinsiyet ve yaş bilgisini de ekleyerek, gösteriyi izleyenlerin kompozisyonun tamamını hayal edebilmeleri için ipuçları vermek istiyorum. Sürekli devam edecek bu proje için çektiğim ilk fotoğrafları insanlar ile paylaşacağım için heyecanlıyım.

Çektiğim göz fotoğraflarından oluşturduğum fotoğraf galerisini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tarih:  7 Şubat 2014 Cuma
Saat: 19:00
Yer: Özdilek Sanat Merkezi (Kanatlı AVM arkası)
Etkinlik Bildirisi: http://www.efsad.org.tr/efsadda-7-subat-cuma-nafiz-emre-konuralp