Olympos Deep Green Bungalows Tanıtım Filmi

Home/BLOG - Nafiz Emre Konuralp, Fotoğraf ve Video, Tanıtım Filmi/Olympos Deep Green Bungalows Tanıtım Filmi

Olympos Deep Green Bungalows Tanıtım Filmi

Geçtiğimiz günlerde Olympos Deep Green Bungalows için bir tanıtım filmi çekimi gerçekleştirdik. Deep Green zaten benim her yıl Olympos ‘a gittiğimde konakladığım ve çok sevdiğim bir mekandır. İşletmecilerinin ve personelinin sıcak kanlı oluşu, ortamı, müzikleri, yemekleri, yeşillikler içerisindeki bungalowları konaklamak için her seferinde Deep Green ‘i seçmeme sebep olmuştur. Benim gibi birçok Olympos müdaviminin de her yıl hatta bazen yılda birkaç kez Deep Green ‘de konakladığına şahit olmuşumdur.

Benim için özel önemi olan ve severek tatillerimi geçirdiğim bu mekan için yapacağım çekim de özel olmalıydı. Bu nedenle projeyi kafamda uzun süre düşündüm. Benim ve diğer müdavimler için Deep Green ‘i özel kılan unsurları sıraladım ve tanıtım filmi içerisinde nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili uzun süre düşündüm. Önemli konulardan biri Deep Green ‘in halen Olympos ruhunu yaşayan ve yaşatan bir işletme oluşuydu. Bu nedenle tanıtım filmi içerisinde Olympos ile ilgili görüntülere de bol miktarda yer vermeye karar verdim. Antik Kent, deniz kıyısı, gün doğumu gibi detaylar mutlaka tanıtım filmi içerisinde yer almalıydı.

Deep Green ‘in yemyeşil bahçesi ve doğallığa önem verilmiş genel kullanım alanları Olympos ‘un doğası ile muhteşem bir uyum içerisindeydi. Bu uyumu belgesel tadında çekimler yaparak pekiştirmek gerekiyordu. Bu amaçla motorlu slider sistemi kullanarak kayma hareketi yapan kamera görüntüleri kullanmayı tercih ettim. Hem pansiyonun genel ortamı hem de Olympos ile ilgili detaylar için zamanın hızlandırıldığı time lapse görüntüler kullandım. Birkaç saatlik bir zaman dilimini 10 saniye gibi kısa sürelere sığdıran time lapse tekniği hem Deep Green ‘de hem de Olympos ‘da zamanın nasıl geçtiği ile ilgili ilk kez bölgeye gelecek izleyicilere ipuçları verecekti.

Gün doğumunda time lapse çekimi video yaparken

Gün doğumunda time lapse video çekimi yaparken

Deep Green ‘in bahçesinde yaptığım çekimler Deep Green ‘in doğal ortamı hakkında bilgiler veriyordu ancak yukarıdan genel bir görünüm de dahil etmenin faydalı olabileceğini düşündüm. Bu amaçla Deep Green ‘de gönüllü olarak çalışan Ukrayna ‘lı çift Lena ve Nills ‘den yardım istedim. Bölgeyi çok iyi bilen çift beni Deep Green ‘in karşısındaki dağların zirvesine doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkarttılar. Zorlu ve tehlikeli 1 saatlik tırmanışın ardında zirveden aldığım görüntüler Deep Green ‘in nasıl bir doğa ile çevrildiğini anlatmak konusunda çok yardımcı oldu.

Olympos Dağları 'nın zirvesinde

Deep Green ‘in tam karşısındaki dağların tepesinde

Tüm çekimlerin tamamlanması ve kurgulanması toplamda 9 gün sürdü. Işığın iyi olduğu sabah erken saatlerde ve akşam üzerleri yaptığım çekimleri gün içerisinde derleyip toparladım, time lapse görüntüler için çektiğim binlerce fotoğrafı birleştirerek video görüntülerine dönüştürdüm. Çekimler sırasında Deep Green personeli ve işletmecilerinden de büyük destek ve yardım gördüm. Onlara da çok çok teşekkür etmeliyim.

Yorucu ancak keyifli geçen günlerin ardından tamamlanan tanıtım filmini personel ve Deep Green misafirleri bir araya gelerek TV ekranında beraberce izledik. Sonrasında kopan alkış çok sevindiriciydi. Filmin ön gösterimi büyük beğeni toplamıştı ve ben de çok mutlu olmuştum. Sonrasında tanıtım filmini Youtube ‘e yükleyerek sonraki proje için Akyaka ‘nın yolunu tuttum.

Olympos ‘da, tekrar Deep Green ‘de geçirdiğim günler her zamanki gibi muhteşemdi.