Belgesel Çekimi

Hayat hikayesi, başarı öyküsü, şirketler için değişim ve gelişim hikayesi gibi konularda yapılan belgesel çekimleri

Home/Video/Belgesel

Project Description

Belgesel Çekimi

Belgesel alanında yaptığımız çalışmalar hayat hikayesi, başarı öyküsü, değişim ve gelişim başlıkları altında sıralanabilir. Örnek vermek gerekirse; şirketinizin kurucusunun hayat hikayesini belgesel haline getirmemizi isteyebilirsiniz. Yada firmanızın kurulduğu günden bugüne kadar gösterdiği gelişimi anlatan bir belgesel hazırlanabilir. Sporcular, oyuncular, siyasetçiler, ünlü kişiler, kısacası topluma malolmuş kişilerin hayat hikayesini anlatan belgesel çalışmaları yapılabilir. Şehirlerin yada bölgelerin gösterdikleri gelişim ve değişimin konu alındığı belgeseller hazırlanabilir.

Konusu ne olursa olsun belgesel projeleri kapsamlı hazırlık, araştırma ve kurgu aşamalarını içerir. Belgelerin incelenmesi, fotoğraf, video ve yazısı basında yer alan içeriklerin taranması, insanlar ile röportaj yapılması, elde edilen bilgilerin bağlantılarının kurularak hikayeleştirilmesi ve akıcı bir anlatıma kavuşturulması gerekir. Tüm bu detaylar nedeniyle belgesel projeleri geniş kapsamlı bir planlama, çekim ve kurgu aşamasından geçer.

Demir Adam Nihat Aydın Belgeseli

Türkiye ‘de triatlon sporunu ilk kez gerçekleştiren ve yayılmasında büyük pay sahibi olan, ayrıca birçok spor dalında sayısız ödül sahibi Eskişehir ‘li milli sporcu Nihat Aydın ‘ın anısına vefatının ardından  ailesi tarafından tarafımıza hazırlatılan belgesel çalışmasını yandaki videodan izleyebilirsiniz.

Müziğinden jeneriğine, arşiv taramasından metin yazımına, seslendirilmesinden kurgusuna tamamı ile kendi ekibimin çalışmasını olan Demir Adam – Nihat Aydın Belgeseli ‘nin ilk gösterimi Eskişehir Rixos otelde aralarında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye başkanı Ahmet Ataç ‘ında bulunduğu 150 kişilik bir davetli grubunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Basında da büyük yankı uyandıran Nihat Aydın Belgeseli ekibimiz tarafından 1 aylık yoğun çalışma süreci sonunda tamamlanarak ailesine teslim edildi. Ayrıca belgesel DVD formatında 200 adet basılarak Aydın ‘ın aile dostlarına, sporcu arkadaşlarına ve basına dağıtıldı.

Belgesel hakkında basında yer alan haberlerden birkaçı

Çekim Süreci Nasıl İşliyor?

Her aşamanın detayları mouse ile üzerine geldiğinizde açılır

1

İletişim formu ile istediğiniz proje hakkında bilgi verilmesi

1. Aşama Detayları

İlk olarak sağ kısımda gördüğünüz iletişim formunu doldurarak bize nasıl bir belgesel projesi istediğinizden bahsediyorsunuz.

2

Detayların görüşülmesi ve planlama

2. Aşama Detayları

Belgesel projesi isteğiniz gerçekleştirebileceğimiz bir projeyse üzerinde detaylıca konuşup planlama aşamasına geçilir.

3

Proje için çalışmalara başlanması

3. Aşama Detayları

Yapılan planlar dahilinde ve takvim çerçevesinde belgesel için gerekli çalışmalara başlanması

4

Hikayeleştirme ve kurgu aşamasına geçilmesi

4. Aşama Detayları

Toplanan bilgiler, belgeler, yapılan röportajlar ışığında hikayeleştirme aşaması gerçekleştirilir ve kurguya geçilir.

5

Proje önizlemesi gerçekleştirilir

5. Aşama Detayları

Kaba kurgunuz tamamlandığında önizleme çıktısı alınarak izlenir ve değerlendirilmelerde bulunulur. Yapılması gereken değişiklikler üzerinde konuşulur.

6

Projenin son izlemesi ve teslimi

6. Aşama Detayları

Tamamlanan kurgunun çıktısı alınarak beraberce izlenir. HD formatında yüksek kalitedeki çıktılar dijital ortamda teslim edilir.

Belgesel mi yaptırmak istiyorsunuz?

Belgesel projeleri hakkında bizimle görüşmek için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş sağlayacağız.

İsminiz / Firma ismi *

E-mail adresi *

Size ulaşabileceğimiz telefon numarası *

Şehir *

Planladığınız belgesel projesi hakkında bilgiler *

* ile işaretlenen alanların doldurulması gerekmektedir.