Düğün Fotoğrafı

Düğün Fotoğrafı Çekimleri

Profesyonel fotoğrafçı Nafiz Emre KonuralpMerhaba,

Hayatınızın en önemli günlerinden birini en güzel şekilde kayıt altına almak ve anılarınızı taptaze tutabilmek için araştırma yaptığınız ve web siteme ulaştığın. Evliliğiniz için geçireceğiniz hazırlık sürecinde belki de en önemki konulardan biri fotoğraf ve video çekimleridir. Düğün gününüz için yaptığınız tüm hazırlıklar zamanı geldiğinde sizleri ve sevdiklerinizi mutlu edecek ve inanılmaz bir gün geçireceksiniz. Bundan kesinlikle şüpheniz olmasın.

Ancak konu evliliğinizin ileriki günlerinde bu güzel anıları hatırlamaya ve taze tutmaya geldiğinde şüpheye düştüğünüzü ve endişelendiğinizi tahmin ediyorum. Endişelenmekte haklısınız. Düğün gününüzde yüzlerce güzel anı kendiliğinden oluşurken bu anıları, yani hızla akıp giden zamanı kim donduracak? Fotoğraflar güzel, duygusal, yerine göre eğlenceli ama en önemlisi samimi ve içten olacak mı? Her anı, her duygu kayıt altına alınabilecek mi? Düğün fotoğrafçısı seçimi işte bu sorular ile birlikte aklınızı ciddi şekilde kurcalar.

Tüm bu sorularınız doğru fotoğrafçı ile çalıştığınızda kendiliğinden cevaplanır ve düğün fotoğrafı konusu stresli bir durum olmaktan çıkarak sizin için eğlenceli bir durum haline gelir. Doğru fotoğrafçı, tüm teknik detayları bir kenara bırakırsak öncelikle sizi çekim süreci boyunca rahatlatan, gerginliğinizi azaltan, güler yüzlü, anlayışlı, kibar ve yardımsever olmalıdır. Tüm bu özellikler sizi çekim esnasında gerginlikten uzak tutar ve daha doğal, daha içten, samimi fotoğraf karelerinin çıkmasına imkan tanır.

İkinci önemli nokta ise tabiki teknik konular ve tecrübedir. Profesyonel fotoğrafçı demek, karşılaşacağı her türlü zorlu şartı, olumusuzluğu bir şekilde aşmayı, durumu kurtarmayı bilen tecrübeli bir fotoğrafçı demektir. Hızlı karar verir, hızlı uygular, sürekli düşünür ama size hissettirmez. Hep olması gereken yerdedir, hep çekime hazırdır. Teknik ekipmanları üst düzeydir, işini şansa bırakmaz. Mutlaka ama mutlaka tüm ekipmanlarının bir yedeğini yanında taşır. İkinci veya üçüncü bir makine, yedek ışık ekipmanları, yedek piller, bellekler… Doğru fotoğrafçı sadece çekim esnasında değil, sonrasında da yani bilgisayar ortamında detaylı fotoğraf işleme, baskıya hazırlama ve baskı süreçlerine hakim olan fotoğrafçıdır.

Düğün fotoğrafçısı seçimi bu nedenlerden dolayı tüm düğün hazırlık süreciniz boyunca yapacağınız belki de en önemli seçimdir. Ancak fotoğrafçı açısından da yapacağı işin zorluklarını bilmenizde fayda var. Bir fotoğrafçı açısından baktığımızda düğün fotoğrafı çekmek en riskli ve en zor fotoğrafçılık dallarındandır. Tekrarı yaşanmayacak bir günü en güzel ve hatasız şekilde tarihe kaydetmeyi gerektirir. Düğün fotoğrafçısı, telafisi mümkün olmayan riskli bir iş yapmaktadır. En iyi fotoğrafçılar bile düğün fotoğrafı çekmekten çekinebilirler. Düğün fotoğrafı alanında profesyonel çekimler yapmaya başlamak için bu alanda uzun süre tecrübe kazanmış olmak, iyi bir ekipman yatırımı yapmak, insan ilişkilerini geliştirmek ve risk almaktan çekinmeyen bir yapıya sahip olmak gerekir.

Hakkımda

Son 10 yılımı genel olarak İstanbul ve Eskişehir ‘de yaşayarak geçirdim.  Ancak 2 yıldır fotoğraf çekmek için Türkiye ‘yi karış karış geziyorum.  Eskişehir ‘de geçen öğrencilik yılları sonrası İstanbul ‘da bir süre devam ettirdiğim profesyonel müzik çalışmalarımın ardından müziğe ara vererek fotoğraf sanatına yoğunlaştım. Uzun süredir sadece fotoğraf alanında profesyonel çalışmalar gerçekleştiriyorum. Sadece düğün fotoğrafı alanında değil moda, mekan ve tanıtım, etkinlik, video belgesel, kısa film gibi alanlarda da çalışmalarım oluyor.

Fotoğraf benim için bir tutkudur. Sadece fotoğraf çekmek değil, fotoğraf hakkında bildiklerimi aktarmak da bana büyük keyif verir. Şimdiye kadar düzenlenen temel fotoğrafçılık, ileri fotoğrafçılık ve Photoshop teknikleri kurslarından 1000 ‘in üzerinde kişiye fotoğraf konusunda eğitim verdim, fotoğrafa meraklı kişilerin kendilerini geliştirmelerine destek olmaya çalıştım.

Çeşitli fotoğraf ve video alanlarında yaptığım çekimlerden bahsedecek olursak; öncelikli amacım teknik anlamda doğru,  duygusal açıdan zengin ve görsel açıdan etkileyici fotoğraf kareleri ve video görüntüleri yakalamaktır. Yaptığım tüm çekimlerde bu üç öğeye büyük önem veriyorum. Bu üç öğenin birleşimini sağlamak konu insan olduğunda ancak güçlü bir iletişim ile söz konusu olabiliyor.

Düğün Çekim Paketleri

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi

Düğün günü ve yada size uygun başka bir günde ortalama 3 saatlik dış mekan çekimi yapılır. 250-400 adet arası fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflardan en iyi 25 kare seçilir ve Photoshop programında özenle işlenir. Çekilen tüm diğer fotoğraflar ile birlikte (250-400 adet arası) seçilen ve özel olarak Photoshop ‘da işlenen 25 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Ayrıca özel silk (ipek) kağıda basılı el yapımı 1 büyük boy panoramik albüm, 2 orta boy panoramik aile albümü, 1 küçük boy cep albümü ve 4 adet poster baskıdan oluşan düğün albüm seti teslim edilir. Buna ek olarak 3-5 dakika uzunluğunda internet ortamında ve HD televizyonlarda izlemeye uygun yüksek kaliteli düğün düğün foto klibi kurgulanarak teslim edilir.

 • 3 saatlik dış mekan fotoğraf çekimi
 • Photoshop ile işlenmiş 25 adet fotoğraf
 • Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (250-400 adet arası)
 • 3-5 dakika uzunluğunda düğün foto-klip çalışması kurgulanarak teslim edilir
 • 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü (ipek baskı)
 • 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü (ipek baskı)
 • 1 adet 15×10 cm cep albümü
 • 4 adet 40×30 cm poster baskı

Dış Mekan Fotoğraf Çekimi (40 fotoğraf)

Düğün günü ve yada size uygun başka bir günde ortalama 3-4 saatlik dış mekan çekimi yapılır. 250-400 adet arası fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflardan en iyi 40 kare seçilir ve Photoshop programında özenle işlenir. Çekilen tüm diğer fotoğraflar ile birlikte (250-500 adet arası) seçilen ve özel olarak Photoshop ‘da işlenen 40 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Ayrıca özel silk (ipek) kağıda basılı el yapımı 1 büyük boy panoramik albüm, 2 orta boy panoramik aile albümü, 1 küçük boy cep albümü ve 4 adet poster baskıdan oluşan düğün albüm seti teslim edilir. Buna ek olarak 3-5 dakika uzunluğunda internet ortamında ve HD televizyonlarda izlemeye uygun yüksek kaliteli düğün düğün foto klibi kurgulanarak teslim edilir.

 • 3-4 saatlik dış mekan fotoğraf çekimi
 • Photoshop ile işlenmiş 40 adet fotoğraf
 • Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (250-500 adet arası)
 • 3-5 dakika uzunluğunda düğün foto-klip çalışması kurgulanarak teslim edilir
 • 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü (ipek baskı)
 • 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü (ipek baskı)
 • 1 adet 15×10 cm cep albümü
 • 4 adet 40×30 cm poster baskı

Kuaförden Başlayan Dış Mekan Çekimi

Düğün günü ve yada size uygun başka bir günde ortalama 2 saatlik kuaför hazırlıkları çekimi + 3 saatlik dış mekan fotoğraf çekimini kapsar. 350-600 adet arası fotoğraf çekilir. Çekilen fotoğraflardan en iyi 30 adeti seçilir ve Photoshop programında özel olarak işlenir. Çekilen tüm fotoğraflar ile birlikte (350-600 adet arası) seçilen ve özel olarak işlenen 30 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Ayrıca özel silk (ipek) kağıda basılı el yapımı 1 büyük boy panoramik albüm, 2 orta boy panoramik aile albümü, 1 küçük boy cep albümü ve 4 adet poster baskıdan oluşan düğün albüm seti teslim edilir. Buna ek olarak 3-5 dakika uzunluğunda internet ortamında ve HD televizyonlarda izlemeye uygun yüksek kaliteli düğün düğün foto klibi kurgulanarak teslim edilir.

 • 2 saatlik kuaför hazırlıkları çekimi
 • 3 saat süren dış mekan fotoğraf çekimi
 • Photoshop ile işlenmiş 30 adet fotoğraf
 • Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (350-600 adet arası)
 • 3-5 dakika uzunluğunda düğün foto-klip çalışması kurgulanarak teslim edilir
 • 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü (ipek baskı)
 • 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü (ipek baskı)
 • 1 adet 15×10 cm cep albümü
 • 4 adet 40×30 cm poster baskı

Düğün Hikayesi Fotoğraf Çekimi

Düğün gününü, kuaför aşamasından başlanarak düğün başlangıcına kadar fotoğrafladığım çalışmaya düğün hikayesi adını vermekteyim. Düğün hikayesi yada düğün belgeseli olarak adlandırılan bu çekim türünde tüm düğün günü yanınızda olur, her anı fotoğraflarım. Kuaför hazırlıkları, gelinin aile evinden ayrılması, konvoy, gelinin damat evine gelişi gibi anlarda uzaktan size hissettirmeden doğal kareler yakalarım. Yaklaşık 8-9 saatlik bir çekim süresini kapsar. Düğün Paketi 1 ‘de yer alan dış mekan fotoğraf çekimini de içermektedir. Genellikle kuaför sonrası dış mekan fotoğraf çekimi yapmak için birkaç farklı mekan ziyaret edilir. Tüm gün boyunca yaklaşık 1000-1500 adet arası fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflardan en iyi 50 fotoğraf karesini seçilir ve Photoshop programında özenle işlenir. Çekilen tüm diğer fotoğraflar ile birlikte seçilen ve özel olarak işlenen 50 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Buna ek olarak 5-6 dakika uzunluğunda internet ortamında ve HD televizyonlarda izlemeye uygun yüksek kaliteli düğün düğün foto klibi kurgulanarak teslim edilir. Paketinizi  ”Düğün Klibi” sayfasından seçeceğiniz düğün klibi paktlerinden birini seçerek  zenginleştirebilirsiniz. Paket içeriği şu şekildedir:

 • 8-9 saatlik tüm günü kapsayan fotoğraf çekim süresi
 • Photoshop ile işlenmiş 50 fotoğraf
 • Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (1000-1500 adet arası)
 • 5-6 dakika uzunluğunda düğün foto-klip çalışması kurgulanarak teslim edilir
 • 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü (ipek baskı)
 • 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü (ipek baskı)
 • 1 adet 15×10 cm cep albümü
 • 4 adet 40×30 cm poster baskı

Çekim Mekanlarını Kararlaştırırken

Çekim mekanlarını kararlaştırırken öncelikle iyi fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz yerleri dikkate alıyoruz. Tabi ki mekan seçiminde sizin için manevi önemli olan yerleride çekime dahil edebiliyoruz. Tanıştığınız yer, birlikteyken zaman geçirmeyi sevdiğiniz yerler yada mekanlar, okuduğunuz üniversitenin kampüsü, meslekleriniz ile alakalı yerleri çekimlerimize elbette dahil edebiliriz.

Özellikle hafta sonları mümkün olduğunca kalabalık mekanlardan kaçınmakta fayda var. Sakin ve huzurlu mekanlarda çiftleri rahatlayıp daha iyi fotoğraflara imkan verdikleri bir gerçek. Ancak kalabalıktan kaçamıyorsak onunda bir çaresine bakıp yinede iyi fotoğraflar ortaya çıkartabiliriz. Mekanlarımızı seçerken düğün günü yapılan özellikle de büyük şehirlerdeki çekimler için trafik durumunu da hesaba katmak gerekir. Çekim mekanlarımız arasında yolculuk yaparken strese girmenizi hiç istemeyiz.

Aksesuar Kullanımı

Eğer aksesuar kullanımının yoğun olduğu bir çekimin hayalini kuruyorsanız bunun için biraz hazırlık yapmanız gerekecek. Biz, her çekimimizin birbirini aynı olmasından yana olmadığımızdan elimizde çok fazla aksesuar bulundurmuyoruz. Güzel birkaç şemsiyemiz ve uçuşturabileceğimiz rengarenk tüllerimiz bulunuyor. Ancak daha fazla aksesuarımız olsun istiyorsanız bunları kendiniz evinizde hazırlayabileceğiniz gibi kırtasiye, ambalajcı, düğün hazırlık mağazaları ve internet üzerinden temin edebilirsiniz.

Sizi anlatan pankart ve el yazıları, rengarenk balonlar, çerçeveler, şapkalar, gözlükler, müzik enstrümanları çekimler için tercih edebileceğiniz aksesuar seçenekleri arasında yer alıyor. Bu konuda tamamen özgürsünüz. İstediğiniz tüm aksesurları çekimlerinizde kullanabiliriz.

Hangi Şehirlerde Çekim Yapıyoruz?

Fotoğraf çekmek için Türkiye ‘nin büyük bir bölümünü geziyorum Ekip olarak ise çeşitli projeler için genellikle İstanbul ile Eskişehir arasında çeşitli  mekik dokuyoruz. Ancak İstanbul ve Eskişehir ile bilikte birçok ilimize çekim için gidiyoruz. İstanbul ve Eskişehir ile birlikte Bursa, Ankara, İzmir, Antalya, Sakarya, Kocaeli, Afyon, Kütahya, Konya, Muğla, Bilecik, Kocaeli, Bolu, Düzce, Çanakkale, Balıkesir gibi iller çekim için ziyaret edebildiğimiz ve bize yakın illerden bazıları. Çekim takvimimizin uygun olması halinde diğer illere gitme şansımız da olabiliyor. Eğer çekim yapmak istediğiniz il yukarıda yer almıyorsa bizimle iletişime geçip uygunluk durumumuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Düğün Foto Klibi

Tüm paketler ile birlikte sevdikleriniz ile paylaşabilmeniz için size özel bir foto klip hazırlayıp teslim ediyoruz.
 • HD video kalitesinde hazırlanır, tüm HD destekli televizyonlarda yüksek kalite ile izlenebilir.
 • Sosyal ağlarda paylaşıma uygun web çözünürlüğünde ikinci bir versiyon hazırlanır.
 • Videonuzun kurgusu, işlenen fotoğraflarınızdan özel kurgu teknikleri kullanılarak 3D animasyonlar ve efektler ile zenginleştirilerek oluşturulur.
 • Duyguyu tamamlayacak nitelikte müzik eklenerek foto klibiniz her türlü dijital ortamda izlemeye uygun video formatına dönüştürülür.

Düğün Albüm Setleri

Fiyatlar ve Detaylar İçin Bize Ulaşın

Fiyatlar ve paket detayları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

İsminiz *

E-mail adresiniz *

Telefonunuz *

Çekimin yapılacağı şehir *

Planlanan çekim tarihi

Belirtmek istediğiniz detaylar

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Fotoğraf çekim süreci ve sonrasında neler yapıyoruz?

Düğün çekiminiz bir bütün halinde değerlendirilmesi gereken önemli bir süreçtir. Bu süreçte çekim aşaması en keyifli, en kolay ve kısa süren aşamadır. Fotoğrafçının tecrübesi ile birlikte çekimlerde kullanılan ekipmanların niteliği ve kalitesi ile çekim sonrası yapılan dijital işlemler sonucu etkileyen en önemli etkenlerdir.

Tüm bu süreçte teknik anlamda neler yapıyoruz, ortaya nasıl fotoğraflar çıkıyor? Bu detayları özetle sağ kısımdan inceleyebilirsiniz.

Son Yıllarda Yaptığımız Çekimlerden Oluşturduğumuz Foto Klip

 • Birinci sınıf fotoğraf makineleri, objektifler ve ışık sistemleri ile çekim yapıyoruz.
 • Her türlü teknik aksaklığı düşünerek kullandığımız tüm ekipmanların yedeklerini de aracımızda bulunduruyoruz.
 • Fotoğrafı yaratan ışıktır. Çekimlere kusursuz ışık kullanımı için işinde uzman bir ışık asistanımız bulunuyor.
 • Çekim sonrası tüm fotoğraflarınızı güvenle saklamak için iki ayrı veri depolama aracına yedekliyoruz.
 • Fotoğraflarınızdan işlenecek olanları seçebilmeniz için nerede olursanız olun online olarak size ulaştırıyoruz.
 • Seçtiğiniz fotoğrafları dijital fotoğraf işleme yazılımları ile özenle işliyor ve baskıya uygun yüksek kaliteli dijital çıktılar alıyoruz.
 • Fotoğraflarınızı albüm baskısı için el işçiliği ile özenli albümler hazırlayan anlaşmalı atölyemize ulaştırıyoruz ve baskı sürecinizi başlatıyoruz.
 • İşlenen fotoğraflarınızı video kurgusuna alarak dijital fotoğraf albümünüzü hazırlıyoruz.
 • Çekilen tüm fotoğraflarınız anı olarak saklayabilmeniz ve istediğiniz zaman istediğiniz ebatta çıktı alabilmeniz için yarı işlenmiş şekilde hazırlanıyor.
 • Dijital fotoğraf albümünüzü, tüm fotoğraflarınızın yarı işlemiş yüksek çözünürlüklü dijital hallerini, seçtiğiniz işlenmiş fotoğraflarınızın dijital hallerini DVD ‘ye çekerek albüm baskılarınız ile birlikte kutulayarak adresinize kargoluyoruz.