Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Hakkında

Home/Eğitim/Temel Fotoğrafçılık Eğitimi Hakkında

Project Description

Eskişehir ‘de Temel Fotoğrafçılık Eğitimi ve Kurslar

Eskişehir Temel Fotoğrafçılık Eğitimi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Doğa Fotoğrafçılığı Kulübü DOFOK bünyesinde açılan Temel Fotoğrafçılık eğitim programında 4 yıldır dönemlik olarak fotoğrafçılık eğitimleri vermekteyim. 8 hafta süren bu eğitimlerde 8 farklı dönemde şimdiye kadar 500 ‘den fazla fotoğraf meraklısına bilgilerimi ve tecrübelerimi aktardım.

Eskişehir ‘de fotoğrafçılık kursu arayanlar için DOFOK bünyesinde açtığımız temel fotoğrafçılık eğitimi güzel bir seçenek oluşturuyor. Hem üniversite öğrencilerine hem de dışarıdan katılımcılara açık olan fotoğrafçılık eğitimlerimiz Eskişehir ve civar illerdeki fotoğraf meraklılarından yoğun ilgi görüyor. Eğitimlerimize Kütahya, Bilecik gibi illerden günübirlik gelen katılımcılarımız bulunuyor.

Üniversiteye bağlı kulüp kapsamındaki bu eğitim çalışmaları haricinde özel gruplar oluşturarak atölye çalışmaları yapıyor ve fotoğraf meraklılarına bilgilerimi aktarıyorum. Bunun dışında belli fotoğrafçılık alanlarında yoğunlaşmak isteyenler için tecrübelerimi ve bilgilerimi paylaştığım çeşitli gezi, seminer ve workshop çalışmalarım oluyor. Bu konular ile bilgi almak için iletişim bölümünde bana ulaşabilirsiniz.

Tüm bu çalışmaları interaktif ve eğlenceli bir anlatım tekniği kullanarak gerçekleştiriyorum. Yaptığım anlatımlarda sadece teknik bilgilere değil bu teknik bilgilerin eş zamanlı ve akılda kalıcı uygulamalarına da yer veriyorum. Böylece anlatılanların güçlü bir şekilde pekiştirilmesini sağlamış oluyorum.

Her dönem ortalama 60 kişinin katılımıyla gerçekleşen eğtimlerimiz bünyesinde uygulama gezileri ve foto-safari etkinlikleri de düzenliyoruz. Ayrıca her yıl eğitim verdiğimiz kişilerin çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergi açıyoruz.

Kulüp bünyesinde verdiğimiz eğitimlerde konu anlatımları arasında gerçekleştirdiğimiz uygulama çekimleri sayesinde hem anlatılan teknik konuların pekişmesini hem de katılımcıların keyifli zaman geçirmelerini sağlıyoruz. Keyifli çekim uygulamaları sayesinde derse daha iyi odaklanan katılımcıların gösterdikleri hızlı gelişimi görmek sevindirici oluyor. Ayrıca benzer eğitim programlarında farklı olarak kursumuzun son haftasında “Fotoğraf İçin Photoshop Kullanımı” dersini veriyoruz. 3 saat süren bu derste dijital fotoğrafların orjinalliğini bozmadan photoshop ortamında yapılaması gerekli olan düzenlemeleri anlatıyoruz.

Eskişehir ‘de düzenlediğimiz temel fotoğrafçılık derslerimiz hakkında detaylı bilgi ve kontenjan durumları için http://www.dofok.com/eskisehir-fotografcilik-kursu/ adresini inceleyebilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Dofok bünyesinde her yıl iki kez düzenlediğimiz ve 2015 yılında 15. kez açtığımız temel fotoğrafçılık eğitim programının tanıtım videosu

Eğitimlerden

gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde odak uzaklığının fotoğrafa etkisini arkadaşlarımızdan birine “odak uzaklığına bağlı yakışıklılık testi” uygulayarak anlattığım dersten derlenen bir video

Fotoğraf Gösterisi 1

Düzenlediğimiz temel fotoğrafçılık eğitim programları bünyesinde çekilen doğa fotoğraflarından oluşturduğumuz fotoğraf gösterisi

Fotoğraf Gösterisi 2

Düzenlediğimiz temel fotoğrafçılık eğitim programları bünyesinde çeşitli alanlarda çekilen fotoğraflarından oluşturduğumuz fotoğraf gösterisi