Kısa Film ve Viral Reklam Filmi Çekimleri

Tanırım amacıyla çekilen kısa filmler ve virüs gibi kendiliğinden yayılan viral reklamlar

Home/Video/Kısa Film / Viral Reklam

Project Description

Kısa Film Çekimi

Kısa film çekimleri, bir senaryo dahilinde sinematik çekim ve kurgu teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir. Tanıtımı yapılacak ürün, marka, mekan yada etkinliğin detaylarının doğrudan aktarılması yerine izleyiciye ilginç geleceği düşünülen bir hikaye kurgulanması esasına dayanan bir reklam çalışmasıdır. Senaryolaştırılan ve tanıtımı yapılması planlanan marka, ürün, mekan yada etkinlik ile bir şekilde bağlantısı olan hikaye ile izleyiciye verilen mesajdan sonra ürün, mekan, marka yada etkinlik izleyiciye gösterilir ve film biter. İzleyici bir reklam izlemediği ve doğrudan yönlendirilmediği için mutludur ve hikayenin yönlendirmesi dolayısı ile ürün, marka, mekan yada etkinliğe karşı sempati geliştirecektir.

Viral Reklam Çekimi

Viral reklam mantığı ile hazırlanan projelerde ürün, marka, mekan yada etkinlik senaryo içerisine öne çıkmayacak, geri planda kalacak şekilde dahil edilir. Ürün zaten konunun doğal bir parçasıdır. Doğrudan tanıtım yapılmaksızın insan zihnine olumlu mesajlar gönderecek şekilde senaryo içerisinde kullanılan ürün, marka, mekan yada etkinliğiniz izleyen kişilerin zihinlerinde olumlu yer edinmesi sağlanır. İzleyenler reklam filmi izlemediklerini, gerçekten bir kısa film yada günlük hayattan bir kesit izlediklerini zannettiklerinden reklam filmlerinin yarattığı olumusuz algıya kapılmayarak izleme eylemlerini devam ettirirler. İzledikleri kısa filmin yada videonun hoşlarına gitmesi halinde ise sosyal ağlarda paylaşarak arkadaşlarının ve takipçilerinin de bu videoyu izlemelerini sağlayacakalardır. Özünde bir reklam filmi olan bu video insanların kendiliğinden ve isteyerek paylaştıkları bir reklam halini alır.

Bu reklam türleri sosyal ağlarda kendi kendine yayıldığından virüse benzetilmiş ve adı viral reklam olmuştur. Reklamın ilginç bir konusu olması, hayattan kesitler içermesi ve kimi zaman haber değeri taşıyor olması paylaşılmasını ve yaygınlaşmasını sağlar. Viral reklam uygulamalarında asıl amacın ürünü tanıtmak değil de olayı insanlara anlatmak olduğu izlenimi verilir. Kimi zaman ürün yada markanın kendisi net olarak görünmeyebilir. Sadece çağrışım yapması yeterli olabilir. Video insanlar tarafından istemli bir şekilde paylaşılarak kendiliğinden yayıldığından yayınlatma gideri yoktur.

Selfieskişehir (Eskişehir ‘de bir kız apartının viral reklamı)

Eskişehir ‘in en kaliteli ve lüks kız apartlarından biri olan Anatolia Bayan Apart için çektiğimiz viral reklam filminde Eskişehir Anadolu Üniversitesi ‘ni kazanmış ve şehre yeni gelmiş bir kızın okula alışma, Eskişehir ‘i tanıma ve yeni arkadaşlar edinme sürecinde başından geçenleri konu alıyoruz. Baş karakterimiz Eylem, aslında reklamını yaptığımız Anatolia Apart ‘ta kalıyor ve izleyici Eylem ‘in apartta ne kadar rahat olduğunu, ne kadar güvende olduğu ve ne kadar iyi zaman geçirdiğini sürekli olarak görüyor ve hissediyor. Apartın sağladığı imkanlar ve hizmetlerde izleyiciye küçük mesajlar verecek şekilde çeşitli sahnelerde gösteriliyor.

Film sosyal ağlarda paylaşıldıktan kısa bir süre sonra hızla paylaşılmaya başladı ve kullanıcılar tarafından birçok farklı siteye kopyaları yüklendi, gazetelere haber oldu. Videonun yüklendiği tüm kanallarda izlenme sayısı toplamda 70 bin gibi bir rakama ulaştı. Bu rakam apart sahibi firma tarafından Eskişehir gibi küçük bir şehir ve bir kız apartı reklamı için ciddi bir sayı olarak değerlendirildi. Çektiğimiz viral reklam sayesinde Anatolia Apart kısa sürede tam doluluğa ulaştı ve böylece firma hedefine ulaşmış oldu.

Baş karakter olan Eylem ‘in gerçekliğini sağlamak için ismine Facebook, Twitter ve Instagram hesapları açılarak insanların karakteri sosyal ortamda aradıklarında bulmaları sağlandı. Eylem ‘in sosyal profilleri karakteri gerçek sanan kullanıcıların profillere ulaşması sonucunda kısa sürede yüksek takipçi sayılarına ulaştı ve Eylim ‘in sosyal hesaplarından paylaştığı gönderiler ile takipçilerine apartın reklamı yapılmaya devam edildi.

Çekim Süreci Nasıl İşliyor?

Her aşamanın detayları mouse ile üzerine geldiğinizde açılır

1

İletişim formu ile istediğiniz proje hakkında bilgi verilmesi

1. Aşama Detayları

İlk olarak sağ kısımda gördüğünüz iletişim formunu doldurarak bize nasıl bir belgesel projesi istediğinizden bahsediyorsunuz.

2

Detayların görüşülmesi ve planlama

2. Aşama Detayları

Kısa film / viral reklam isteğiniz gerçekleştirebileceğimiz bir projeyse üzerinde detaylıca konuşup planlama aşamasına geçilir.

3

Proje için çalışmalara başlanması

3. Aşama Detayları

Yapılan çekim planları dahilinde ve takvim çerçevesinde proje çekimlere başlanması.

4

Kurgu aşamasına geçilmesi

4. Aşama Detayları

Yapılan çekimler sonrasında çekim planlarına uygun şekilde oluşturulacak olan kurgu aşamasına geçilir.

5

Proje önizlemesi gerçekleştirilir

5. Aşama Detayları

Kaba kurgunuz tamamlandığında önizleme çıktısı alınarak izlenir ve değerlendirilmelerde bulunulur. Yapılması gereken değişiklikler üzerinde konuşulur.

6

Projenin son izlemesi ve teslimi

6. Aşama Detayları

Tamamlanan kurgunun çıktısı alınarak beraberce izlenir. HD formatında yüksek kalitedeki çıktılar dijital ortamda teslim edilir.

Film çekimi yaptırmak için bize ulaşın

Kısa film ve viral reklam projeleri hakkında bizimle görüşmek için aşağıdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş sağlayacağız.

İsminiz / Firma ismi *

E-mail adresi *

Size ulaşabileceğimiz telefon numarası *

Şehir *

Planladığınız proje hakkında bilgiler *

* ile işaretlenen alanların doldurulması gerekmektedir.