Web Tasarımı

Project Description

Web Tasarımı Alanında Yaptığım Çalışmalar

Ülkemizde internet kullanımının yaygınlaşmaya başladığı 2000 ‘li yıllarında başından beri web tasarımı alanında çalışmalar yapmaktayım. Yaptığım çalışmalarda web tasarımı konusunda dünyadaki gelişmeleri takip ederek yeni sistemler ve tasarımlar üzerine yoğunlaşıyorum. Son yıllarda asıl çalışma alanım fotoğraf ve video alanı olsada tasarımını yaptığım ve alt yapısını hazırladığım birkaç site mevcut.

Evrenay İnşaat Web Sitesi

Evrenay İnşaat için hazırladığım sitede tasarım dünyasındaki son gelişmeleri dikkate alarak sade, kullanışlı ve görsel anlamda etkileyici bir tasarım oluşturdum. Evrenay İnşaat yetkililerinin web siteleri için öncelikli isteği kendi çalışanları tarafından kolayca güncellenebilecek ve yeni içerikler eklenebilecek bir altyapı oluşturmamdı. Kendileri için web tasarımından hiçbir şekilde anlamayan bir kişinin bile kolayca içerik ekleyip güncelleme yapabileceği bir sistem oluşturdum. Böylece firma herhangi bir tasarım firmasına bağlı kalmadan ve yada ek personel çalıştırmaya gerek kalmadan güncelleyebileceği bir siteye kavuşmuş oldu.

Firmanın ikinci isteği sitenin çok dilli olacak şekilde hazırlanmasıydı. Bu isteği yerine getirebilmek için site altyapısını sınırsız sayıda dil seçeneği eklenebilecek şekilde hazırladım. Başlangıç olarak türkçe ve ingilizce seçenekleri ile site yayın hayatına başlamış oldu.

Siteyi incelemek için http://www.evrenay.com.tr

Evrenay Web Tasarımını Yapan Firma

Nihat Aydın Web Sitesi

Eskişehir ‘li başarılı sporcu Nihat Aydın ‘ın vefatının ardından ailesi tarafından bize hazırlatılan belgesel projesi çok beğenildi ve büyük ilgi gördü. Bunun üzerine ailesi Nihat Aydın ‘ın anısını yaşatmak için bir web sitesi hazırlatmak istediklerini bize iletti ve yapıp yapamayacağımızı sordular. Belgesel projesini hazırlarken Nihat Aydın ile ilgili geniş bir bilgi birikimine sahip olduğumuz için web sitesi projesinide bizim hazırlamamızın uygun olacağını düşünüyorlardı.

Aydın ailesi ile görüş birliğine vardıktan sonra Nihat Aydın ‘ın resmi web sitesi için çalışmalara başladık. Elimizde belgesel projesi için yaptığımız çalışmadan dolayı geniş bir arşiv vardı. Bu arşivide site projesi içerisine dahil ederek ülkemiz sporuna çok büyük katkıları olan Nihat Aydın ‘ın hayatını insanlara aktaran sade ancak görsel olarak duyguyu ziyaretçilere aktarabilecek bir tasarım oluşturduk. Site içerisine ayrıca Nihat Aydın ‘ın dostlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini yazabilecekleri “sizden gelenler” adlı bir bölüm oluşturduk.

Nihat Aydın web sitesini incelemek için http://www.nihataydin.com

Nihat Aydın Web Tasarımını Yapan Firma

Nafiz Emre Konuralp Resmi Web Sitesi

Hazırladığım web sitelerinden bahsederken kendi web sitemden de bahsetmek istedim. Detaylı bir çalışma sonucu hazırladığım nafizemrekonuralp.com hem fotoğraf ve video alanında yaptığım çalışmaları yayınladığım hemde blog yazılarımı paylaştığım bir site. Kendi sitemi hazırlarken belkide beni en çok zorlayan şey bölüm ve içerik sayısının fazla oluşuydu.

Bölümleri bir araya toplayarak ve sayfaları sadeleştirerek kullanıcıların gezerken içerisinde kaybolmayacakları bir tasarım ve altyapı oluşturmaya çalıştım. En güncel tasarım ilkelerini kullandığım web sitemde ziyaretçilerin benimle kolaylıkla iletişim kurabilmeleri için sayfa ve bölümlere özel form yapılarına yer verdim.

Web sitesi tasarımı

Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?

Her aşamanın detayları mouse ile üzerine geldiğinizde açılır

1

İletişim formu ile istediğiniz proje hakkında bilgi verilmesi

1. Aşama Detayları

İlk olarak sağ kısımda gördüğünüz iletişim formunu doldurarak bize nasıl bir web sitesi hazırlatmak istediğinizden bahsediyorsunuz.

2

Detayların görüşülmesi ve planlama

2. Aşama Detayları

Web tasarımı isteğiniz gerçekleştirebileceğimiz bir özelliklerdeyse üzerinde detaylıca konuşup planlama aşamasına geçilir.

3

Proje için çalışmalara başlanması

3. Aşama Detayları

Yapılan planlar dahilinde ve takvim çerçevesinde web sitesi için gerekli çalışmalara başlanması

6

Projenin tamamlanması ve teslimi

4. Aşama Detayları

Yapılan planlar dahilinde tasarımı ve altyapısı tamamlanan web siteniz sunucunuz üzerinde teslim edilir.

Web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz?

Web site tasarımınız hakkında bizimle görüşmek için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş sağlayacağız.

[contact-form-7 404 "Not Found"]