Düğün Fotoğrafçısı – İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir, Antalya, Kütahya, Konya ve Diğer İller

Profesyonel Düğün fotoğrafçısı olarak yaptığım çalışmalar

Düğün fotoğrafçısıDüğün fotoğrafçısı hayatınızın en mutlu ve en inanılmaz gününü kayıt altına alan kişidir. Bir fotoğrafçı için en riskli ve en zor fotoğrafçılık dallarındandır düğün fotoğrafçılığı. Tekrarı yaşanmayacak bir günü en güzel şekilde tarihe kaydetmeyi gerektirir. Ben profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak İstanbul ve Eskişehir arası sürekli gidip geldiğim için başta İstanbul,  Eskişehir, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olmak üzere, Türkiye ‘nin birçok ilinde düğün fotoğrafı çekimleri gerçekleştiriyorum.

Günümüzde, evlenen çiftler, hayatlarının belkide en özel gününün stüdyo ortamındaki yapay şartlar altında fotoğraflamanın ne kadar anlamsız olduğunu farketmiş durumda. Böyle duygu yüklü bir gün ancak güzel, doğal ve özel bir ortamda, doğru şekilde fotoğraflandığında anlamını yıllarca koruyabilir. Düğün fotoğrafçıları, tecrübeleri, enerjileri ve doğru seçilmiş ekipmanları ile düğün gününüzü sizin için ölümsüz kılan kişilerdir.

Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak düğün gününüzün fotoğraflanmasında benim önceliğim sizinle önceden tanışıp sohbet ederek hakkınızda bilgiler edinmektir. Küçük ve hoş bir çekim öncesi sohbet sizin dış mekan düğün çekimleri sırasında benim karşımda rahat olmanızı sağlar ve benim fotoğraf çekimleri sırasında doğal pozlar yakalamama imkan verir.  Hakkınızda sohbet esnasında edindiğim bilgiler doğrultusunda fotoğraflar için uygun ortamı yaratmak, gerek doğal gerekse kurgusal, sanat değeri taşıyan, duygu yüklü, estetik fotoğraf kareleri yakalamak ve bu sayede hayatınızın en özel ve en mutlu gününü ölümsüzleştirmek benim görevimdir.

Düğün fotoğrafı çekimlerinde önceliğim

Düğün fotoğrafı çekimlerinde önceliğim doğal ve duygu dolu pozlar yakalamaktır. Sizinle kuracağımız güçlü ve sıcak iletişim sayesinde fotoğraf makinesi karşısında rahat ve doğal pozlar verebilmenizi sağlayabiliyorum. Düğün gününüz bir kez yaşanacak ve tekrarı asla gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle düğün fotoğrafçısının seçimi çok önemlidir. Düğün hikayesi adı altında yapılan çekimler özenle kurgulanmalı, doğru ekipmanlar ile doğru ışık şartları altında doğru açılarla çekilmelidir. Ben profesyonel bir düğün fotoğrafçısı olarak piyasadaki en iyi markaların birinci sınıf ürünlerinden seçilerek özenle kurulmuş bir ekipman seti kullanıyorum.

Düğün fotoğrafı çekimleriniz için benimle çalışmayı isterseniz, aşağıdaki çekim paketlerinden birini seçebilir ve seçtiğiniz pakete ek paket olarak, menüdeki “düğün” başlığı altında yer alan düğün klibi, düğün foto-klibi, dijital düğün davetiyesi ve dijital düğün animasyonu gibi seçenekleri ekleyebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı Çekim Paketlerim

Düğün Paketi 1 – Dış mekan fotoğraf çekimi

Düğün günü ve yada size uygun başka bir günde ortalama 3 saatlik dış mekan çekimini kapsar. 250-400 adet arası fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflardan en iyi 30 kare seçilir ve Photoshop programında özenle işlenir. Çekilen tüm diğer fotoğraflar ile birlikte (250-400 adet arası)  seçilen ve özel olarak Photoshop ‘da işlenen 30 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Ayrıca 1 büyük boy panoramik albüm, 2 orta boy panoramik aile albümü, 1 küçük boy cep albümü ve 4 adet poster baskıdan oluşan düğün albüm seti teslim edilir.

Not: İstanbul, Eskişehir, Ankara, Bursa, Kütahya, Bilecik, Konya gibi illerde bu çekim paketini gerçekleştirebilmekteyim. Ancak İzmir, Antalya, Muğla ve tüm diğer iller için minimum Paket 2 + düğün klibi yada Paket 3 gereklidir.

- 3 saatlik dış mekan fotoğraf çekimi
- Photoshop ile işlenmiş 30 adet fotoğraf
- Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (250-400 adet arası)
- 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü
- 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü
- 1 adet 15×10 cm cep albümü
- 4 adet 40×30 cm poster baskı

Düğün Paketi 2 – Kuaförden başlayan dış mekan fotoğraf çekimi

Düğün günü ve yada size uygun başka bir günde ortalama 1 saatlik bir kuaför hazırlıkları çekimi + 3 saatlik dış mekan fotoğraf çekimini kapsar. 350-500 adet arası fotoğraf çekilir. Çekilen fotoğraflardan en iyi 30 adeti seçilir ve Photoshop programında özel olarak işlenir. Çekilen tüm fotoğraflar ile birlikte (350-500 adet arası)  seçilen ve özel olarak işlenen 30 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Ayrıca 1 adet büyük boy panoramik albüm, 2 adet orta boy panoramik aile albümü, 1 adet küçük boy cep albümü ve 4 adet orta boy poster baskıdan oluşan düğün albüm seti teslim edilir.

Not: İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Konya gibi illerde bu çekim paketini gerçekleştirebilmekteyim. Ancak İzmir, Antalya, Muğla ve tüm diğer iller için minimum Paket 2 + düğün klibi  paketi yada Paket 3 gereklidir.

- 3 saat süren dış mekan fotoğraf çekimi
- Photoshop ile işlenmiş 30 adet fotoğraf
- Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (350-500 adet arası)
- 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü
- 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü
- 1 adet 15×10 cm cep albümü
- 4 adet 40×30 cm poster baskı

 

Düğün Paketi 3 – Düğün hikayesi fotoğraf çekimi

Düğün fotoğrafçısı olarak tüm düğün gününü, kuaför aşamasından başlanarak düğün başlangıcına kadar fotoğrafladığım çalışmaya düğün hikayesi adını veriyorum. Düğün hikayesi yada düğün belgeseli olarak adlandırılan bu çekim türünde tüm düğün günü yanınızda olur, her anı fotoğraflarım. Gelinin aile evinden ayrılması, konvoy, gelinin damat evine gelişi gibi anlarda uzaktan size hissettirmeden doğal kareler yakalarım. Yaklaşık 8-9 saatlik bir çekim süresini kapsar. Düğün Paketi 1 ‘de yer alan dış mekan fotoğraf çekimini de içermektedir. Genellikle kuaför sonrası dış mekan fotoğraf çekimi yapmak için birkaç farklı mekan ziyaret edilir. Tüm gün boyunca yaklaşık 1000-1500 adet arası fotoğraf çekilir. Bu fotoğraflardan en iyi 50 fotoğraf karesini seçer ve Photoshop programında özenle işlerim. Çekilen tüm diğer fotoğraflar ile birlikte seçilen ve özel olarak işlenen 50 fotoğraf DVD ‘de teslim edilir. Paketinizi menüdeki “Düğün” başlığı altında yer alan “Düğün Albüm Seti Baskıları” sayfasından seçeceğiniz düğün albüm seti paketlerinden ve “Düğün Klibi” sayfasından seçeceğiniz düğün klibi paktlerinden birini seçerek  zenginleştirebilirsiniz. Paket içeriği şu şekildedir:

Not: Bu çekim paketini İstanbul, Eskişehir, Bursa, Ankara,  İzmir, Antalya, Muğla, Bilecik, Kütahya, Konya gibi illerimizde ve çalışma programımın durumuna göre diğer illerimizde gerçekleştirebiliyorum.

- 8-9 saatlik tüm günü kapsayan fotoğraf çekim süresi
- Photoshop ile işlenmiş 50 fotoğraf
- Çekilen tüm fotoğrafların DVD ‘de teslimi (1000-1500 adet arası)
- 1 adet 65×30 cm büyük boy panoramik düğün albümü
- 2 adet 33×18 cm küçük boy panoramik aile albümü
- 1 adet 15×10 cm cep albümü
- 4 adet 40×30 cm poster baskı

Yukarıdaki paketlere ek olarak fotoğraf çekimlerinize menüdeki “Düğün” başlığı altında görebileceğiniz düğün video klibidüğün foto-klibi ve dijital düğün davetiyesi gibi çalışmaları ekleyebilirsiniz. Ayrıca yine “düğün” başlığı altında “düğün albüm baskıları” sayfasından düğün albüm setleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgi için “İletişim” bölümündeki bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.

Çektiğim Fotoğraflardan oluşan Düğün Foto-Klip Çalışması

Bu sayfayı sevdin mi? Paylaş o halde!