Yakın Plan (Makro) Göz Fotoğrafları

Yakın Plan (Makro) Göz Fotoğrafları

İnsan gözünün yakın plan fotoğraflarını çekmek için başladığım “Gözler Anlatır” adlı projemin ilk gösterisini 7 şubat cuma günü Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi ‘nde Efsad ‘ın konuğu olarak gerçekleştirdim. İlk kez bu gösteride insanlar ile paylaştığım yakın plan göz fotoğraflarını meraklıları ile internet ortamında paylaşmak istedim.

İnsan gözünün çok yakından çekilmiş fotoğrafları, gözlerde normalde göremediğimiz birçok hayret verici detayı ortaya çıkartıyor. Şimdiye kadar gözünün fotoğrafını çektiğim kişiler kendi gözlerinin yakın çekim fotoğraflarını gördüklerinde hayrete düştüler. Aynadan, çok yakından baksalar bile göremeyecekleri birçok detayın gözlerinde saklı olduğunu bu fotoğraflarda gördüler.

İnsan gözünün görebildiğimiz kısmının yapısı, gerçekten şaşırtıcı ve büyüleyici. Proje için çektiğim fotoğraflardan bir kısmını aşağıda görebilirsiniz. Bu hayret verici göz fotoğraflarının daha fazla insana ulaşabilmesi için lütfen sosyal profilleriniz üzerinden paylaşımda bulunmayı unutmayınız.